Trendy bydlení

Jarní střihy v zahradě, jak na ně?

17. 2. 2016

Nůžky by neměly chybět ve výbavě žádného zahrádkáře. A jedny rozhodně stačit nebudou. Konkrétní typ vybírejte vždy s ohledem na velikost a tvar udržovaných rostlin. Promyslete si proto už před nákupem, co s nimi budete nejčastěji stříhat. Vybrané nůžky, třeba z široké nabídky české značky Fieldmann, si před nákupem vyzkoušejte, aby vám dobře padly do ruky. Více na www.fieldmann.cz.

Nůžky na větve

Pro nejběžnější typ zahrady, kde je kombinace ovocných dřevin, keřů, jehličnanů a listnatých stromů, zvolte dvoučepelové nůžky na větve, ideálně ty, které jsou posíleny pákovým převodem, například Fieldmann FZNR 1022. Nůžky volte s ohledem na jejich maximální udávaný rozsah tloušťky větví a vybírejte tak, aby průměr větví, které stříháte nejčastěji, byl zhruba uprostřed jejich udávaného rozsahu.

Nůžky Fieldmann FZNR 1022 s pákovým systémem zvládnou až pěticentimetro­vé větve

Ruční nůžky Fieldmann FZNR 1022 se smykovými čepelemi, které jsou šetrné ke kapilárám rostlin, jsou ideální na čerstvé větve a umožňují také zastříhnutí větví v těsné blízkosti kmene. Střih je přesný a čistý, díky pevnější konstrukci s ocelovými rukojeťmi a pákovému systému na střihací hlavě dokáží ustříhnout větve tloušťky až 50 mm. Teleskopický typ s nastavitelnou délkou od 680 mm až do 920 mm umožňuje snadné stříhání i ve výšce. Dlouhé rukojeti navíc zvyšují střižnou sílu. Základem těchto kvalitních zahradnických nůžek je propracovaná ergonomie. Kovovou konstrukci doplňují držadla s pogumovaným povrchem, které zajistí, že nůžky nebudou ani při zvýšené námaze v rukou klouzat. Doporučená akční MO cena: 429 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Nůžky na živý plot

Aby se živý plot stal skutečnou ozdobou zahrady, potřebuje přesný střih, pravidelné zastřihávání a prořezávání. Jen díky pravidelnému stříhání plot nepřeroste a nezabírá příliš místa, zároveň nabídne přirozenou ochranu před zvědavými pohledy kolemjdoucích a vhodně doplní vzhled zahrady. Tvarováním podle potřeby či fantazie může plot tvořit originální součást zahradní kompozice.

S teleskopickými ručními nůžkami na živý plot Fieldmann FZNR 1021 se nebudete ohýbat

Nůžky na živý plot volíme vždy podle vzrůstu a stáří plotu. Například teleskopické ruční nůžky Fieldmann FZNR 1021 se hodí pro sestřižení spíše kratší nízké stěny, případně na dostřihávání plotu. Čepele s vlnitým výbrusem zajistí, že větve nesklouzávají a vy dosáhnete požadovaného úhlu střihu. Nůžky Fieldmann FZNR 1021 zvládnou ustříhnout větve až do 5 mm. Díky teleskopickým rukojetím, které lze prodloužit o 200 mm na celkovou délku 820 mm, lze bez problémů stříhat i dolní partie bez ohýbání se, popřípadě upravit i horní partie nebo vyšší ploty. Lehká hliníková konstrukce s pogumovaným povrchem úchytů dobře padne do ruky i ženám, které navíc ocení nízkou hmotnost (jen 1100 g) tohoto typu nůžek. Doporučená akční MO cena: 499 Kč, více na www.fieldmann.cz.


publikováno: 17. 2. 2016, v rubrice Hobby a zahrada
Štítky: zahradní technika

Nejčtenější články v rubrice Hobby a zahrada:

Další články v rubrice Hobby a zahrada: